Önce Hitler Şimdi Yahudiler

Yayınlandı: 15 Temmuz 2014 / Genel
Etiketler:, , , , , , ,

hitlerOysa ne güzel bir kadınmış Klara Hitler. Nereden bilecekti ki canından çok sevdiği evladının, Adolp Hitler’ in vahşi bir canavar olacağını…..

”En çok tarih ve coğrafya derslerinde başarı gösteriyordum. İşte bu sıralarda “milliyetçi” oldum ve tarihin gerçek anlamını anlamayı, idrak etmeyi ve bu konuya nüfuz edebilmeyi öğrendim. Zevklerim, beni babamın hayatına benzer bir hayata itmiyordu. Konuşma yeteneğim, çocukluk arkadaşlarıma verdiğim, ikna edici ve daha doğrusu kandırıcı söylevlerle oluşmaya başladı. Kendi kendimi zor idare edebilen küçük bir lider olmuştum. Bu arada iyi bir öğrenci olduğumu da söyleyebilirim. Çalışmak bana kolay geliyordu.”  diye çocukluk yıllarından söz eden Adolf Hitler gençlik yıllarına inecek olursak bakın aynı zamanda neler söylüyor;Adolf Hitler, Kinderbild
« Nihayet on dört on beş yaşıma geldiğimde siyasetten bahsedildiği sıralarda Yahudi kelimesini duymaya başladım. Bu sözler ben de az da olsa bir itiraz etme duygusu uyandırıyordu. Mezhepler dolayısıyla çıkan kavga ve çekişmeleri gördüğüm vakit içimde nahoş hisler kabarıyordu.
Alman ile Yahudi arasındaki farkın sadece dinler arasında olduğunu zannediyordum. Hatta sürekli zulümlere hedef olmalarını, din arkına veriyor ve bu yüzden de kendilerine antipati beslemiyordum.”
Hitler’in genel olarak ele alınan en önemli özelliği insanları çabuk etkileyebiliyor olmasıydı.
Ölümsüzlük hissi Hitler’in başka bir saplantısıdır. Bu fikre, ondan önce doğan kardeşlerinin ölmüş olması yüzünden kapılmış olabilir. Diğerleri ölürken kendisinin hayatta kalması özel olduğu hissini uyandırmıştır hep kendisinde.

İşte bu özel olma duygusu kendisini, ırkını hep başkalarından üstün kıldı. Babası gibi mütevazi bir kişilik yerine diktatör olmak için çabaladı ve bunu da çok iyi başardı. 2. Dünya Savaşı esnasında 6 milyona yakın Yahudi öldürüldü.  Bunun sorumlusunun da, Almanların Führer olarak adlandırdıkları Hitler olduğu belirtiliyor.

Peki ya Filistin’ de? Filistin bu döneme kadar, Yahudi yerleşkesi olarak Dünya Siyonist Örgütü’ nün hayaliydi. Osmanlı’ nın son bulmasıyla da bu örgüt daha faal bir rol üstlenmiş ve emellerine ulaşacak topraklara kısmen ulaşmışlardır . Ancak sadece toprak yetmiyordu. Hayalini kurdukları Yahudi Devleti için Yahudilerin de bu topraklara gelip yerleşmesi gerekiyordu.  Göç etmek isteyen Yahudilerin göç organizasyonunu da Siyonistlerle birlikte yürütmüş ve sadece Filistin’ e göçe izin vermişlerdir.

Hitlerin zulmüne maruz kalıp 1948 yılında kurulan İsrail devleti ne yazık ki şimdi aynı zulmü Filistinlilere yapıyorlar.. Çocuk genç yaşlı demeden bir sürü insan katlediliyor. Daha nereye kadar devam edecek bu zulüm? Dünya neden sessiz kalıyor. Bunları düşününce artık içinden çıkmak mümkün değil.

Artık bir çözüme gidilmeli….

 

Reklamlar
yorum
 1. Mehmet Şentürk dedi ki:

  Faşizm çağın vebasıdır. Zannediyorumki olaylar sürükledi hitleri faşit olmaya.Tıpkı RTE yi sürüklediği gibi. RTE de idealist biriydi.Bencilliğin ve egosunun kurbanı oldu.

 2. nermin dedi ki:

  Ortadoğu’nun bitmeyen kan, gözyaşı, savaş, barut ve bomba dünyasında var olmak ve gücü elinde bulundurmak isteyen İsrail ne yazık ki bir zamanlar kendisine ve halkına yapılan soykırım ve katliamın Filistin halkına yapıyor. Bir gün düzelir mi? hiç sanmıyorum. Ortadoğu her zaman dünyanın petrol pazarı, kan ve gözyaşı akan bölgesi olarak kalacak bence,

 3. levent kartal dedi ki:

  Merhaba Gönül hanım…Bir edebiyatsever olarak yazılarınızı zevkle okuyorum…Tarihsel bir trajediden yola çıkarak güncel ve küresel bir soruna dikkat çeken makalenizi beğenerek okudum…Bir çözüm bulunmalı kesinlikle…Ama nasıl olacak bu çözüm? Yahudileri yakan, gaz odalarına hapseden, tarumar edenler kağıt üstünde Almanlardı… Fakat bütün öfke, kin ve nefretin muhatabı Araplar oldu!!! Dünya niçin sessiz kalıyor? sorusunun cevabının gene sorunun içinde olduğunu düşünüyorum…Japonların 2 defa nükleer bomba yemesi, 250.000 “Japon’un can vermesi soykırımın dik alası! değil midir? (Anti-Amerikancılık şöyle dursun hümanist bir insanım) Japonya o süreçte Almanlarla müttefikti diyenler olabilir…Halbuki Japonlar Hiroşima/Nagazaki felaketinden aylar önce teslim olmuşlardı.(Bakınız:ABD’NİN GİZLİ TARİHİ) Fakat buna rağmen Yahudi’lerden daha ağır bir toplumsal trajedi yaşadılar… Peki sonuç? Japonya en medeni ülkelerden biri bugün…Ya İsrail?Kimse bunu kültür farkıyla, muhafazakar toplumla açıklayamaz bence…Vaadedilmiş topraklar (Tevrat’ı bir yana koyalım) kavramının paravan olarak kullanıldığını düşünüyorum…Anlatılanları değil yaşananları okumalıyız…Ben Nihilizmin bu kadar tavan yaptığı bir dünyada bu sorunun artık çözüldüğünü hissediyorum…Hayırlı olsun!

  • gonuldicle dedi ki:

   Çok haklısınız Levent bey…Bütün öfke, kin ve nefretin muhatabı hep araplar ve islamiyet oluyor nedense. Her şeyi, her gerçeği ve değerleri reddederek nihilizmi tavan yaptık malesef..

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s